כפוליטיקאי שמתמודד בזירה המקומית, עליך לשמור על קשר הדוק עם הבוחרים הפוטנציאלים. לצורך כך, עליך להעביר את המסרים לבוחריך באופן הנגיש ביותר, מתוך שימוש בכריזמה אישית מתוך מטרה לסחוף את כולם להצביע לך.

ידוע לכל כי לא די במסרים מצוינים, באיכויות אישיות, השכלה נרחבת וניסיון מקצועי בשדות אחרים. על המועמד/ת להיות מסוגל/ת לדבר בכריזמטיות סוחפת, בבהירות  ולהשמיע מסרים חדים וברורים באופן המשכנע ביותר בעזרת שימוש בשפת הגוף הנכונה.

עקב העומס במידע המציף אותנו בכל מדיה אפשרית, והפרעות הקשב שהופכות להיות נחלת הכלל, עומד בפניך אתגר לא פשוט שהינו הגעה לקהל הרחב ביותר בצורה היעילה ביותר. לצורך כך, משתמשים ברוב הקמפיינים בסרטוני וידאו.

כאמור, מזה שנים שראובן קופיצ'ינסקי שוקד על חקר והעמקת הידע בשיטת העבודה שפיתח ואשר נקראת "מודעות פוטוגנית – אומנות הנוכחות". מעבר ליישום השיטה בצילומי סטילס, אנו מיישמים את התובנות גם בעבודת וידאו שבה המסר הוויזואלי של המועמד אינו מועבר באמצעות צילום בודד, והתפיסה של  הבוחרים את המועמד מתגבשת בהסתמך על המסר החזותי, התוכן, אופן הדיבור, אופי השפה, אינטונציה, דיקציה ושפת פנים וגוף.

התהליך שפיתח קופיצ'ינסקי הוא בעיקרו מסע רגשי, המאפשר למצולמים לקלף את המסכות שעל פניהם בדרך לגילוי העצמי האותנטי והפוטוגני. במסגרת התהליך, ננטרל את הפחד המשתק מפני המצלמה, ונסייע למצולם להשתחרר, להיות אותנטי, ללמוד לאהוב את המצלמה, ולהעצים את עצמו בעזרתה.

סרטוני וידאו

סרטוני ווידאו קצרים לרשתות החברתיות השונות, לניוזלטר, לאתר ואפילו לווטסאפ הם כלי חשוב ביותר בהתנהלות של כל איש ציבור כיום.
הסטודיו שלנו מציע כמה פורמטים לסרטונים הכוללים צילום ברמה הגבוהה ביותר, עבודה על מסרים בעזרת טלפרומטר, בימוי, עריכה, אפטר אפקט, קריינות, עבודה על התכנים הרעיוניים, הטקסטים והמסרים כמו גם את כל הנושא החזותי –  לבוש נכון, מראה נכון שיפעלו בקורלציה עם מי שאת/ה ועם המסר שאת/ה רוצה להעביר.

 

הכי חשובה תהיה העבודה על המודעות הפוטוגנית שלך

המצלמה היא כלי בעל כוח אדיר וכמעט מאיים. היא מתבוננת בנו כשאנו חשופים, במערומינו הנפשיים, תוך שהיא מעלה על פני השטח את תחושות החרדה ואת קולו של הספק העצמי.

כשמכוונים לעברינו מצלמה, אנחנו מיד מוצפים במחשבות: "אני לא מספיק טוב, אני מכוער או לא מספיק יפה, אני לא מספיק חכמה, עליתי שני קילו, רואים את הקמטים החדשים בפניי". רובנו עומדים נבוכים מול המצלמה ולא יודעים מה לעשות.

הכרה בכך שהמצלמה אינה האויב ושפוטוגניות אינה גזירת גורל, אלא היא מיומנות נרכשת הניתנת ללמידה. במהלך העבודה על העצמת המודעות הפוטוגנית, תצליח/י להשתחרר מהפחד לעמוד מול המצלמה, הפחד מעמידה מול קהל ומעמידה מול עין ביקורתית. זה בסופו של דבר עמידה מול השדים הפנימיים שלנו.

בעבודה על  Being  ולא על Doing. אנו מאתרים חסמים כאלה ואחרים ומפרקים אותם, על מנת לצלם את הגרסה הכי יפה של המצולם. המצולם עובר תהליך של קבלה עצמית מול המצלמה שבסופו מתקבל וידאו אותנטי, אשר מדגיש את האיכויות של המצולם.

עבודה על עמידה מול מצלמה הינה חזרתית. נעבוד על הטקסט לסרטון, נתרגל את המסר החזותי, ובמהלך העבודה נצפה יחד בסרטונים, ננתח את ההופעה שלהם מול המצלמה ונעבוד על חיזוק נקודות החולשה והעצמה נוספת של נקודות החוזק.

 

  • במהלך העבודה, נעבוד על חידוד המסר
  • אופן העברת והדגשת המסר.
  • נלמד להתייחס למצלמה כמו אל קהל
  • נעבוד על אינטונציה, קצב דיבור, הפסקות על מנת ליצור עניין והקשבה
  • עבודה על שפת גוף והקורלציה בין שפת הגוף לאופן "הגשת המסר" לצורך קיום תקשורת בלתי מילולית עם הצופה, כזאת שתפנה לשכל/רגש שלו בהתאם לצורך.

 

לעיונך מצורפים קישורים שונים אודות עבודתו של קופיצ'ינסקי:

 סרטון המתעד מפגש של קופיצ'ינסקי עם חבר הכנסת, עמיר פרץ בסטודיו

ראיון לתכנית בוקר בערוץ 2

עמוד הפייסבוק של ראובן

כתבת אינטרנט שנעשתה על ראובן באתר הצילום "מגה פיקסל"